Serwis samochodów ciężarowych

Jedną z wykonywanych przez naszą firmę usług jest naprawa samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych oraz samochodów dostawczych. Znajdziemy przyczynę awarii Twojego pojazdu i ją usuniemy.

Realizowana przez nas naprawa ciężarówek dotyczy:

- silników i skrzyń biegów (manualnych i automatycznych),

- instalacji elektrycznych i pneumatycznych,

- diagnostyki układów hamulcowych Wabco, Knorr,

- diagnostyki komputerowej i układów ABS, EBS, ECAS, TEBS, EDC i innych,

- ogrzewań postojowych WEBASTO i EBERSPACHER,

- montażu hydrauliki siłowej,

- układu AdBlue,

- klimatyzacji,

- wulkanizacji,

- wymiany oleju i filtra GRATIS.

Zależy nam na tym, żeby samochody naszych klientów były sprawne. Eliminujemy usterki i zapewniamy pojazdom długie, bezawaryjne funkcjonowanie. Należy pamiętać, żeby regularnie przeprowadzać przeglądy rejestracyjne, które pomogą wykryć często niewidoczne usterki. Zapraszamy do naszego serwisu w Szczecinie.

Serwis naczep, przyczep

Samochody ciężarowe zwykle przemierzają znaczne odległości, dostarczając niezbędne towary do miejsca docelowego. Tak intensywna eksploatacja i duże obciążenie może powodować uszkodzenia ciągnika siodłowego, jak i naczepy. W naszym serwisie świadczymy usługi obejmujące naprawę wszelkich usterek naczep i przyczep, pochodzących od różnorodnych producentów.

 

Oferujemy również przeglądy okresowe, które wykonujemy w naszej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Nowoczesne linie technologiczne oraz wykwalifikowany personel zapewniają kompleksowe i profesjonalne usługi, dzięki którym możliwe jest określenie wszelkich usterek oraz ich późniejsza likwidacja. Dokładnie sprawdzamy wszelkie elementy mechaniczne oraz układy, w tym również hamulcowy. Dzięki temu, możemy zapewnić naszym Klientom bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych.

 

Elementem, który w znaczny sposób zwiększa komfort zarówno podczas załadunku, jak i rozładunku przewożonych towarów jest winda, która w celu zwiększenia komfortu kierowców może zostać zamontowana do naczepy. Chcąc zapewnić Państwu jak najbardziej kompleksowe wsparcie, w naszym serwisie wprowadziliśmy usługę przeglądu konserwatorskiego oraz przygotowania wind załadowczych do badań okresowych UDT.

 

Oferujemy także wykonanie przeglądów okresowych oraz napraw samochodów specjalnych, ciągników rolniczych oraz innych pojazdów wymagających specjalnego zaplecza technologicznego.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

 

Wykonujemy :

- naprawy bieżące oraz przeglądy naczep i przyczep wszystkich marek,

- przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne INTER CARS, ZASŁAW,

- przeglądy osi BPW, SAF i osi Mercedes,

- przegląd okresowy (na stanowisku diagnostycznym),

- naprawy instalacji elektrycznej i pneumatycznej,

- przeglądy i naprawa układów pneumatycznych i hamulcowych

- diagnostykę komputerową,

Klimatyzacja i ogrzewanie postojowe

Coraz więcej modeli dostępnych na rynku wyposażonych jest w klimatyzację samochodową. Nie ulega wątpliwości, że jest ona dużym udogodnieniem, zwiększającym komfort użytkowania zarówno pojazdów indywidualnych jak i służbowych. Zapewnia preferowaną temperaturę w kabinie, niezależnie od pory roku oraz chroni szyby przed zaparowaniem ograniczającym widoczność. Jednak niezależnie od tego, czy na co dzień korzystamy z samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, układ wymaga regularnych przeglądów i czynności konserwacyjnych, oferowanych przez nasz serwis.

Jak działa klimatyzacja samochodowa?

Klimatyzacja samochodowa jest układem zamkniętym, składających się z pięciu elementów, do których należą:

-sprężarka,

-skraplacz (chłodnica),

-osuszacz,

-zawór rozprężający,

-parownik.

Sprężarka odpowiada za podniesienie ciśnienia czynnika chłodzącego w postaci gazu, którego temperatura zostaje obniżona po przedostaniu się do skraplacza. Następnie, w stanie ciekłym, kierowany jest przewodami do osuszacza, wyposażonego w specjalne filtry, usuwające wilgoć i zanieczyszczenia. Potem, ciecz przedostaje się do zaworu rozprężającego, w którym czynnik chłodzący na nowo staje się gazem o obniżonej temperaturze, przedostającym się do kabiny pojazdu dzięki parownikowi.

Konserwacja

Jak można zauważyć, podczas używania układu w jego elementach gromadzi się wilgoć, sprzyjająca namnażaniu bakterii i grzybów, co może przyczyniać się do powstawania nieprzyjemnego zapachu oraz zmniejszenia wydajności klimatyzacji samochodowej.

Dlatego jej przegląd powinien być wykonywany przynajmniej raz w roku. Dzięki temu, możliwe będzie szybkie zdiagnozowanie usterek oraz zapobieganie ich powstawaniu. Jedną z podstawowych czynności jest sprawdzenie szczelności układu oraz poziomu czynnika chłodzącego, a także drożności przewodów. Następnie, kontrolowane są poszczególne elementy, takie jak chłodnica czy filtr kabinowy, mogące ulec zniszczeniu wskutek użytkowania. Na sam koniec wykonuje się dezynfekcje układu, która pozwala na usunięcie pleśni i bakterii.

W serwisie znajdującym się w Szczecinie mogą Państwo dokonać przeglądu układu klimatyzacji samochodów ciężarowych, dostawczych i osobowych, który obejmuje następujące czynności:

- oczyszczanie chłodnicy z zanieczyszczeń mechanicznych,

- dezynfekcja parownika i wnętrza pojazdu,

- dezynfekcja klimatyzatora,

- wymiana filtra przeciwpyłowego,

- uzupełnienie czynnika chłodniczego i oleju w układzie.

Jak korzystać z klimatyzacji?

Aby na dłużej cieszyć się sprawnym układem, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym możliwe będzie zapewnienie mu odpowiednich warunków pracy.

Choć używanie klimatyzacji kojarzy się z upałem, podczas którego zapewnia przyjemny chłód, świetnie sprawdza się ona również zimą, ponieważ osusza powietrze i niweluje parowanie szyb, a dodatkowo zapewnia odpowiednią pracę sprężarki.

Warto również ustawić odpowiednią siłę nawiewu oraz temperaturę, która w upalne dni powinna być jedynie o kilka stopni niższa niż ta na zewnątrz, co pozwoli na zachowanie optymalnych warunków w kabinie oraz nie spowoduje znacznego wzrostu zużycia paliwa.

Jednak podstawowym warunkiem, zapewniającym odpowiednie funkcjonowanie układu oraz zachowanie go w dobrej kondycji, jest regularna konserwacja klimatyzacji samochodowej, z której mogą Państwo skorzystać w naszym serwisie.

Ogrzewanie postojowe

Ogrzewanie postojowe to praktyczne rozwiązanie, doskonale sprawdzające się o każdej porze roku. To dzięki niemu, zarówno latem, jak i zimą możemy zapewnić sobie optymalną temperaturę w kabinie samochodu. Niegdyś, rozwiązanie to było dostępne jedynie dla nielicznych, dziś można je zamontować niemal w każdym pojeździe. Dlatego warto zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie do danego samochodu oraz użytkownika.

Obecnie, do rodzajów ogrzewania postojowego zalicza się wersje powietrzną i wodną. Pierwsza z nich doskonale sprawdza się w pojazdach użytkowych. Zasysane powietrze zostaje ogrzane przez agregat, a następnie przekazane do kabiny i przestrzeni ładunkowej.

Innym rodzajem jest ogrzewanie wodne, które zwykle stosowane jest w samochodach osobowych. Jego elementy połączone są z obiegiem cieczy chłodniczej w silniku, które przedostaje się do kabiny przy pomocy wiatraków. Ogrzewanie postojowe pozwala na stworzenie odpowiednich warunków wewnątrz kabiny, a dodatkowo rozgrzewa silnik, co pozwala na ograniczenie zużycia paliwa potrzebnego na jego rozruch.

Nasz serwis świadczy kompleksowe wsparcie z zakresu obsługi ogrzewań postojowych powietrznych i wodnych WEBASTO i EBERSPACHER, z wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętu, który pozwala na szybkie zlokalizowanie usterki. Zakres usług obejmuje m.in:

- diagnostykę komputerowa ogrzewań,

- montaż ogrzewań,

- naprawę i wycenę ogrzewań,

- sprzedaż.

Tachografy

Posiadamy uprawnienia Prezesa GUM w zakresie napraw, kalibracji, sprawdzania i instalacji tachografów cyfrowych i analogowych. Dysponujemy urządzeniami do poboru danych z urządzeń i kart kierowców. Na naszej szczecińskiej stacji przeprowadzana jest również legalizacja tego typu urządzeń w samochodach ciężarowych.

Montujemy ograniczniki prędkości.

- ograniczników prędkości,

- wykresówek,

- papieru do systemu poboru danych cyfrowych.

Legalizacja tachografów to obowiązkowa czynność, którą należy wykonywać co dwa lata.

Urządzenie musi być sprawne, żeby wykazać rzeczywisty pomiar przejechanej przez kierowcy odległości oraz prędkości z jaką się przemieszczał. Urządzenia te mierzą również aktywność pracy kierowcy - ile czasu jechał oraz czy czas odpoczynku był wystarczająco długi.Oferujemy Państwu serwis ogumienia w pojazdach ciężarowych, dostawczych oraz osobowych. Zakres usług, jakie wykonujemy, obejmuje:

-demontaż i montaż kół,

-demontaż i montaż opon,

-wyważanie kół stalowych i aluminiowych,

-naprawę ogumienia,

-pompowanie kół,

-sprzedaż ogumienia.

Wulkanizacja

W celu zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego, należy zadbać o regularną zmianę ogumienia. Opony samochodowe przeznaczone na poszczególną porę roku różnią się nie tylko rodzajem gumy, z której zostały wykonane oraz kształtem bieżnika, który w zależności od sezonu jest odpowiedzialny za zwiększenie przyczepności pojazdu do podłoża, odpowiednie odprowadzenie wody czy błota pośniegowego. Jednak odpowiednie opony to tylko połowa sukcesu. Niezbędną czynnością, którą należy wykonać przy każdej zmianie ogumienia, jest wyważenie kół, oferowane przez nas serwis samochodowy.

Nowoczesna stacja diagnostyczna pozwala nam na znalezienie wszelkich nieprawidłowości ogumienia, które mogą mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie podczas dalekich podróży.

W naszym serwisie mogą Państwo skorzystać z kompleksowych usług wulkanizacyjnych, przeznaczonych zarówno do samochodów ciężarowych i dostawczych, jak i osobowych. Kondycja i rodzaj ogumienia, odpowiednio dopasowanego do pojazdu, to nadrzędna kwestia zwiększająca bezpieczeństwo podczas sytuacji wymagającej m.in. nagłego hamowania. Nasze doświadczenie i wiedza pozwalają nam dobrać rozwiązanie najbardziej optymalne dla danego typu samochodu.

SERWIS I SKLEP

91 46 66 467 do 9

91 46 22 457

STACJA KONTROLI POJAZDÓW

91 46 66 467 do 9

wew 104

OBSŁUGA CYSTERN, BADANIA TDT

502 543 776

512 080 968

KSIĘGOWOŚĆ

91 46 22 457

fax 91 46 22 457